Příspěvky uživatele „kudli“

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Re: Milí vegetariáni, uvědomte s...

Jedení zvířat člověku neprospívá. Za prvé maso a jeho trávení překyseluje organismus, což vede k rakovině. Za druhé maso trávíme strašně dlouho, což vyžaduje spoustu energie (zpravidla víc, než kolik z toho masa přijmeme). Naše trávicí soustava vlastně trávení masa vůbec není přizpůsobena.
Co se týče dětí, u těch je důležité zajistit příjem látek potřebných pro jejich vývin. Je to samozřejmě možné i bez masa, jen trochu složitější. Studovat, co děti (a vlastně i dospělí) potřebují, v jakém množství a z čeho to vezmou je pro spoustu lidí tak náročné, že se radši budou denně přecpávat masem s nějakou přílohou (případně i trochou zeleniny) a věřit, že jim to stačí...
To že si chceš pochutnat ti věřím. Chuť je vlastně jediný důvod, proč lidé maso jedí, resp. chuť a zvyk. O stravu se zajímám už několik let a žádný přínos jedení zvířecího masa jsem zatím nezjistil. Vlastně co se té konzumace týče by pravděpodobně bylo nejlepší jíst maso lidské a konzumovat výrobky z mléka lidského...

Re: Milí vegetariáni, uvědomte s...

Maso vyhrává, jak se to vezme... Jo, když si dáš kus krávy, tak do sebe dostaneš víc vitamínů, než když si dáš třeba kus brokolice. Jakožto vegan/vegetarián musíš mít tu stravu rozmanitější, protože z každé rostliny dostáváš nějaké jiné látky, z masa to je trošku komplexnější. I když na druhou stranu se to týká jen masa z těch zvířat, která se stravují čistě rostlinami. Ve velkochovech se do nich cpou různé chemické sračky, antibiotika, apod., z čehož rozhodně nic moc dobrého pro tvé tělo neplyne. A za další, z určité hmotnosti zeleniny máš většinou víc vitaminů, bílkovin, sacharidů, atd. než ze stejné hmotnosti masa. Problém při tom může být ten, že, jak jsem psal výše, v mase je těch látek víc najednou, takže musíš sníst víc té zeleniny, což není vždy úplně reálné (ale dá se to řešit např. odšťavňováním).

Re: Milí vegetariáni, uvědomte s...

Jasně že nemám všechno bio, eko, atd. Jde o to mít ten ekologický dopad co nejmenší. Je spousta způsobů, jak ho snížit, a jedním z nich je nepodporování masného/mlékárenského průmyslu.

Re: Milí vegetariáni, uvědomte si

Jenom takovej detail... rostliny na rozdíl od zvířat nemají nervovou soustavu, tudíž jednak necítí bolest a jednak nemají žádné emoce. Proto rostlině nevadí, když má být zabita, příp. snědena.
Takové věci, jako že jedení zvířat člověku vůbec neprospívá nebo že jejich chov není zrovna přívětivý k životnímu prostředí tu rozebírat asi nemá cenu, to by bylo na dlouhou debatu.
CarpeNoctem, mam plný právo ti kecat do toho, jak žiješ, když mi tim ničíš planetu, na který žiju.
https://www.youtube.com/watch?v=S6Umh1BlHZs

Re: Re:

Když by člověk rád chlastal, ale nemá na to, tomu se ve většině případů říká student...

Re: omg

Já tě naprosto chápu, jen že se nemůžeš moc divit, když tě tamější zvířena chce nakopávat, ideálně směrem k Punkvě a jí přilehlým srázům. ;)

Re: "vsadím se, že ten kdo odpos...

Jak říká ESESEL, pod 50 korun se tam vždycky najde nějaké poživatelné jídlo typu "čína" (Píše se čína, jakožto označení jídla, s velkým nebo s malým č?) nebo "maso s hranolkama" plus něco bezmasého, za vyšší cenu pak i lepší masa.
Možná to má Želvi na FHS horší, protože si musí zvykat na nižší životní standardy, než absolventi dejvických technik nebo práv (snad si dobře pamatuji, že ESESEL studuje tam)

Ne, ani natřikrát to nedává žádn...

Ne, ani natřikrát to nedává žádný smysl. O vtipu nemluvě...

Re: "vsadím se, že ten kdo odpos...

Je fakt, že velikost prostoru "kuchyně" a absence ventilace to trochu ztěžují, ale zas tak zlý mi to nepřijde. Někteří to taky řeší dovozem vlastního vybavení typu vařič, "něco jako trouba" apod.
Tak asi pro studenty UK nejsou takový požadavky na jídlo, jako pro technický obory, protože my máme vždycky minimálně polovinu (většinou víc) jídel poživatelnejch naprosto v pohodě bez jakýchkoliv vedlejších účinků. A dát pade za jídlo, za který, o třetinu větší, dám jinde kilo, mi fakt nepřijde vůbec špatný. :)

Re: "vsadím se, že ten kdo odpos...

Na koleji ze se neda varit? Zajimalo by me, na ktery koleji jsi ubytovana, nebot mi prespolni spoluzaci si vari celkem pravidelne jidla, ktera bys zrejme povazovala za nadstandardni.
Nevim teda, ze ktere vesnice jsi, ale menzove ceny jsou na pomer cena/vykon rozhodne z nejlepsiho, co je v Praze k sehnani.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1228 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1533 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1883 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2088 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2303 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 16 dny

K hlášce #32681

Re: Pořád je to jak můj bejvalej

Zelvi
před 46 dny

K hlášce #32681

Pořád je to jak můj bejvalej

nakopnuta_sova
před 58 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova

Zelvi
před 67 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova

nakopnuta_sova
před 76 dny

K hlášce #37648

Re: Mám přesně takovýho retarova


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2024 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.