Detail hlášky #24548
<ona> vis co... ja si dycky kdyz jim hovezi predstavim, jak ta krava na me dela smutny oci a nemuzu pokracovat...
<on> nesmis jist hlavu...
Informace o hlášce
Diskuze
Bohužel pointa typu "#24338: Co je JJ?, #24468: Byl sem se vysrat, Des na Lamera" apod je prostě trapná, ohraná a já nevím co ještě. ( Příklad bezpointové a trapné citace je podle mne třeba #24336). A takových je tu většina nových. Pak tu také jsou 1000 a jedna variace na starý vtip, který pomalu ztrácí vtipnost (namátkou třeba #24577).
To že jsem plusnul citaci bez pointy se mi stalo asi jednou :-) Naopak ne - alespoň myslím.
1. Když sním krávu, zbyde tráva pro jinou krávu. Když sním trávu, ubohá kravička bude hlady.
2. Spočítejte si tohle: Já si dám flákotu masa, "zabil" jsem tedy jeden kus zvířete a jsem dle logiky některých vegetariánů vrah a pojídač mrtvol.
Vy si dáte misku nějakého zrní - uvědomte si, kolik ubohých klásků pšenice či jiného obilí kvůli vám skončilo na talíři... takže jestli já jsem vrah, vy jste vrazi masoví!
Tak co, kdo je tu hajzl? ;-)
http://www.obrazkovysvet.cz/VismoOnline_ActionScripts/Image.ashx?id_org=600655&id_obrazky=26455
;-)
;-)
Takové věci, jako že jedení zvířat člověku vůbec neprospívá nebo že jejich chov není zrovna přívětivý k životnímu prostředí tu rozebírat asi nemá cenu, to by bylo na dlouhou debatu.
CarpeNoctem, mam plný právo ti kecat do toho, jak žiješ, když mi tim ničíš planetu, na který žiju.
https://www.youtube.com/watch?v=S6Umh1BlHZs
Jenže zvířata žerou v podstatě to samý, jako lidi "býložravci". Asi 70% rostlinné produkce o které tu mluvíš je určeno na konzumaci zvířatům. Takže kdybychom přestali žrát zvířata, mohli bychom výrazně snížit zbytečnou produkci rostlin a s tím spojenou kontaminaci žp hnojivy apod.... (když končím větu zkratkou "apod." a chci navázat výpustkou, kolik tam má být teček?)
Kráva je býložravec a hlavně proto má čtyři žaludky a přežvykuje. Proč tak není uzpůsoben člověk, pokud by měl být dle přírody taky býložravec? ;-)
Dle mne je člověk všežravec - tedy maso ano, ale s rozumem.
Člověk má oproti masožravcům (a všežravcům) nepoměrně delší střeva. Což (mimo jiné) způsobuje zahnívání masa v průběhu trávení.
S těmi zuby máš pravdu, ovšem ty se vyvíjejí celkem rychle (obecně lebka se mění rychleji, než zbytek těla), takže to může být reakce na to, že člověk maso začal jíst a nikoliv naopak :) Skutečnost neznám a přít se o to s tebou nebudu...
zelenina a ovocie je zdravsie ako maso len z dvoch dovodov - mozes to jest tepelne neupravene (su vitaminy a ine dolezite latky, ktore su termolabilne a tepelna uprava im neprospieva, ale inak vo vseobecnosti v mase je vacsi obsah vitaminov ako v zelenine) a obsahuju vlakninu.
inak vo vsetkych ostatnych aspektoch maso nad zeleninou/ovocim vyhrava.
co sa tyka citenia "bolesti" - aj rastliny ju citia, len ta reakcia je ovela pomalsia.
Ano, omezit pojídání masa by člověku zřejmě prospělo, ale vyřadit maso úplně? To podle mě bude kontraproduktivní, minimálně u dětí a dospívajících - jsou ve vývinu. A já si zase chci aspoň občas pochutnat.
A komu se to nelíbí, protože planeta - viz CarpeNoctem 23:27 ;-)
A to fakt důsledně - papír, sklo, plast, na to tu máme kontejnery. A když můžu, radši si koupím např. dvacet deka salámu přimo u pultu do papíru než balenej z regálu. Vydrží sice déle, ale kupuju ho na jídlo, ne na kdovíjak dlouhé skladování.
Sice pak ten plast vytřídím, ale snažím se držet hesla "nejlépe využitý plast (a jiné neobnovitelné tentononce) je ten, který nepoužiju vůbec, protože to jde bez něj" nebo jak bych to řekl.
Co se týče dětí, u těch je důležité zajistit příjem látek potřebných pro jejich vývin. Je to samozřejmě možné i bez masa, jen trochu složitější. Studovat, co děti (a vlastně i dospělí) potřebují, v jakém množství a z čeho to vezmou je pro spoustu lidí tak náročné, že se radši budou denně přecpávat masem s nějakou přílohou (případně i trochou zeleniny) a věřit, že jim to stačí...
To že si chceš pochutnat ti věřím. Chuť je vlastně jediný důvod, proč lidé maso jedí, resp. chuť a zvyk. O stravu se zajímám už několik let a žádný přínos jedení zvířecího masa jsem zatím nezjistil. Vlastně co se té konzumace týče by pravděpodobně bylo nejlepší jíst maso lidské a konzumovat výrobky z mléka lidského...
Mně osobně by nevadilo lidské mléko ochutnat (a nemuselo by to být ani přímo od zdroje, i když... ;-) ). Věřím, že by se to někomu eklovalo, ale to je dle mě o pocitu a že se to hnusí prostě proto, co to je a ani ochutnat nikdy... jsou tací.
Mě maminka učila "nemůžeš říct, že je něco fuj a blé a že to nejíš, dokud jsi to neochutnal" - a měla pravdu ta dobrá žena.
NIKDY nie si schopny zabezpecit vsetky potrebne ziviny pre vyvoj dietata z rastlinnej stravy. vegetarianstvo uznavam len z jedineho dovodu - presvedcebie/viera. no nejest maso zo zdravotnych dovodov je to najvacsie klamstvo, co ti v zivote niekto mohol povedat. ano - v dospelosti sa uz bez toho da vyzit, hlavne ak nemas nejaku energeticky narocnu pracu.
naopak - dovod preco jeme zeleninu a ovocie je ten, ze to maso jednoducho surove jest nikto z nas nebude a ak by sme do tela nedostavali dostatok vlakniny, tak tym, ze sme vsezravci a mame dlhsi traviaci trakt, ako masozravce, tak by sa zbytky z travenia masa v nas usadzovali a sposobovali nemile veci.
ale clovek NIE JE bylinozravec, nie je biologicky usposobeny na neprijimanie masa
co sa tyka pitia mlieka v dospelosti - nie sme jediny tvor, zdomacnenym zvieratam ako je macka ste to nikdy nedavali?
a co sa tyka ludkseho mlieka v starsom veku - asi nemate mladsich surodencov, ked si mama jednoducho musela to mlieko odsat a to najmladsie jednoducho nechcelo, tak to vypije niekto iny.
http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rodinne-vztahy/4917-kocky-nesmeji-pit-mleko-proc-
Dospělé kočky nedokážou mléko strávit a mají po něm průjem.
Takže je to jako s lidmi - že jim něco chutná neznamená, že jim to prospívá.
Jinak souhlasím s tím že člověk má delší trávicí trakt než masožravci - ale zároveň nemá čtyři žaludky jako kráva - tedy mi z toho vyplývá, že je všežravec.
A mladší sourozenci - mám, ale máma měla mléka nedostatek, malá už jako škvrně byla na Feminaru a Sunaru, takže jsem možnost "dopíjet zbytky" neměl, bohužel.
a clovek a mlieko je tiez komplikovana otazka - ale v podstate, pokial je clovek zvyknuty prijimat mlieko takmer denne, tak mu nebude neprospievat. ked ho prijimat nebude, tak systemy potrebne na jeho travenie vypne a je problem ich znova zapnut.
ale inak vsetko 'zive' systemy su hodne zaujimave - od nebunkovych struktur ako su priony a viriony az po vyssie rastliny/zivocichy. to ako sa prisposobujeme jeden druhemu a zijeme vsetci navzajom v parazitickej symbioze.
Ak nemas energeticky narocnu pracu? Vegan fighters ti nic neříká?
Důvod, proč jíme zeleninu a ovoce je ten, že je to naprosto přirozené a to jediné, co k životu potřebujeme. Když teda nepočítám, že se najdou i tací, kteří tvrdí, že nepotřebujeme žádnou potravu...
Zajímalo by mě, kolik už jsi viděl dospělých koček, jak přišly ke krávě a začaly jí sát z vemene. Pít lidské mléko mi nepřijde zdaleka tak špatné, jako to kravské, zvlášť když si vezmu, co všechno musí ta kráva vytrpět. Že ta chuť možná nebude příjemná je další věc.
Vegan překonal světový rekord! Dokázal se dvanáct minut a čtyři sekundy nezmínit o tom, že je vegan!
Samozřejmě vtipkuju, ale pravdivé jádro to mít bude. Proč asi tolik lidí vegani s... tím, jak furt vyhlašují, že jsou vegani? Jsou snad proto něco víc? Nejsou... ale vypadá to, že jsou o tom přesvědčeni.
A ano, pít lidské mléko rozhodně není špatné - hlavně pokud odstraníme všechny nikoliv nezbytné mezikroky a pilo by se přímo ze zdroje ;-) Ale jak jsem řekl, klidně bych ochutnal, ale ptát se sestry, až někdy v červnu přiletí (mám zhruba týdenní neteřinku) mi přijde poněkud netaktní... a co včil?
Mají snad nějaké tajné sady a polnosti, které skrývají tak umně, že o nich nikdo jiný neví? Nebo to je vlastně skrytá sekta snowariánů (podle vzoru breatharián, ten tvrdí, že žije z dýchání, tak snowarián ze sněhu)?
Jistě, v tropech či subtropech by se jen o rostlinné stravě vyžít dalo (pokud by s poradili s obdobími sucha), ale existence Eskymáků potvrzuje, že občas člověk musí žít z toho, co mu příroda poskytla a když to není nic jiného než tuleni, tučňáci či plody moře, musí s tím vystačit a taky vystačí - nebo nepřežije.
Takže co k životu potřebujeme či ne, to je relativní a závisí to na tom, kde žijeme a co tam je k dispozici.
tym, ze tvrdime, ze rastlina nema city, ze nevnima bolest apod, tak rastliny mozeme pestovat a nikto sa nestara o to,aky vplyv na rastlinu, na zivotne prostrdie apod.zatial co kazdy sa stara o 'chudatka' zvierata
a inak - v tych rastlinach mas ovela viac chemie ako v zivocichoch + ziadne 'bio' ako to tu niekto prezentuje a pyta za to velke peniaze, tak neexistuje.
Živočichové jedí všechnu tu chemii z těch rostlin, a i když něco z toho dokážou vyloučit, tak zdaleka ne všechno.
Co se týče těch antibiotik, ta se dostanou do prostředí z převážné části právě proto, že je dáváme živočichům, které chováme...
to co tu prezentujes, o tom sa ta snazi presvedcit vacsina farmaceutickeho priemyslu a kvazi odbornikov na zdravu stravu apod, no absolutne nic netusia o biologii.
a napr. prave aj sirenie informacie o tom, ze rastliny komunikuju, citia bolest, stres a ine vnemy prave preto sa ubija, lebo ak by sme sa zacali snazit rovnako chranit rastliny, ako to robime so zivocichmi, tak by pre najvacsie svetove korporacie nastal obrovsky problem. to je len nasa mylna stara zastarala informacia, ze k mysleniu a citeniu potrebujeme nejaku CNS. no dnesna biologia a biochemia a bioinformatika postupne zistuje, ze vacsina veci ktore sme si kedysi mysleli su len chybne interpretacie, nedostatok vedomosti a nevhodne technologie. no zistujeme len to, ze naozaj nic nevieme a ze aj risa rastlin je ovela komplexnejsia a zlozitejsia, ako sa mohlo na prvy pohlad zdat. to, ze ti nieco neutecie, neznamena, ze sa ta to neboji.
co sa tyka dopestovavania rastlin - tak pravidla na kvalitu tej pre zivocichy su ovela miernejsie, ako tie pre ludi. navyse clovek je strasne rozmaznany tvor a vsetko musi byt krasne dokonale vyzerajuce, tak tam toho musis naflakat strasne vela.
zmier sa s faktom, ze clovek je tvor vsezravy, vzdy bol a vzdy bude a ak aj niekedy nebol, tak v priebehu casu sa na tu vsezravost prisposobil. nie je masozravy, nie je bylinozravy - ako bylinozravci by sme mali vacsiu schopnost travit vlakninu, ako masozravci by sme mali kratsi traviaci trakt - no len kombinacia je pre nas dostatocne prospesna.
ked nechces jest maso z presvedcenia, ze nejak pomahas prirode, alebo z nabozenskych dovodov, alebo ti je luto tych zvierat, tak budis. ale ak si myslis, ze rastlinna strava je zdravsia, ako ta obsahujuca maso, tak si sa nechal dobre napalit.
a ano - tie toxicke latky vylucime. no nie v takej rychlosti, ako ich do seba dostavame. napr. aj pecen ma schopnost regeneracie, a predsa tu mame cirhozy apod. z prilis vysokeho prisunu roznych toxickych latok.
https://3.bp.blogspot.com/-8g21044e1uM/VuxhHuxrJuI/AAAAAAAAdQ0/0NV8wrhlDZEXoxlsxsJ5e8CRFhE9xF_2Q/s1600/mothering.jpg
Překlad pro anglicky nevládnoucí:
Co bude k večeři?
Steak
Mami, víš, že jsem vegetarián. Co budu mít já?
Hlad.
Asi tak. Nechceš, nejez. Vem si třeba jen přílohu, když nechceš maso, já ti ho nenutím, ale speciálně vyvářet nebudu.
Jedno jídlo pro všechny, výjimka budiž zdravotní důvody, jinak komu se nelíbí, co je uvařeno, ať si uvaří něco lepšího nebo je hlady.
Nechceš játra na cibulce, protože "nejíš játra"? Tak sněz aspoň rejži a omáčku, maso nemusíš. Ale s věcičkami typu "já dneska nechci játra, já chci španěláka!" bych dostal za uši. Je uvařeno tohle, španělák bude jindy.
A jen pro upřesnění - máma i respektovala, že něco "nejím", ale s omezením - mohl jsem říct tři jídla, která "nejím" a ta nebyla vařena. Ovšem vždy to platilo minimálně (myslím) na měsíc, žádné, že dnes nejím to a zítra něco jiného.