Detail hlášky #73144
<přezdívka> Dobrý den,mám WebSite X5 Evolution v8 a nejde mi diktatura, teda jde, ale na výsledných stránkách je slovo rozhozené. Diktaturu používám a potřebuji používat .... co s tím??? Zkoušela jsem i nahrazovat dané slovo jiným bez diktatury, ale nejde to u všeho :-(Děkuju
Informace o hlášce
Diskuze
I když osobně si myslím, že demokracie je k ničemu. Rozhodovat by měl jeden nebo jedno uskupení, lidi si prostě nemůžou vládnout sami. Vždycky to fungovalo nejlépe, když to dělala jedna autorita. ;)
Myslím, že málokomu, kdo by pamatoval doby, kdy směl mít svůj názor a nebylo všechno na povel a rozplánované na minutu, protože panovník nařídil a když nařídil "skoč do ohně", dotyčný musel skočit, by se v takovém systému líbilo...
Takže ano, šlapalo by to, ale za jakou cenu? To ukázal už třeba Stalin, že ono to jde, aby lidi drželi hubu a krok - "nedržáky" odvezeme na Sibiř a ostatní si už daj pozor, aby poslouchali...
Myslím něco trochu mírnějšího, držet moc pevně v rukách i za cenu tvrdých rozhodnutí, ale lidem ten život úplně neznepříjemňovat. Důsledně a doopravdy citelně trestat porušení zákona.
V demokracii tvrdá rozhodnutí nejdou i když jsou pro národ nejlepší, protože se všichni bojí o křesla o která by rychle přišli a nikdo nic moc měnit nechce. Vládnout sám bez ohledu na následky v podobě ztráty postu má mnohem větší účinnost, problém je, že takový člověk musí mít rozum a být příčetný. Ale komu taková moc nestoupne do hlavy, že?
Co se týče toho, že lidé řeknou svůj názor tak budou potrestáni? Tak ho jednoduše neříkám. Jako by to v demokracii někdy pomohlo a když volíš, tak je to stejně anonymní. Vždycky se najde někdo nespokojený s jiným názorem. A navíc ne všechny svoje názory můžeš prezentovat. Nebo to vidíš jinak? Ty taky řekneš v práci šéfovi, co si o něm myslíš?
A k tvé otázce, ano. Úplně by mi to nevadilo, protože v práci je to to samé, ale v menším a mírnějším měřítku. Taky proto mám třeba rád armádu. Vyjde rozkaz, a tak to prostě je. Jenže to berani mají pak těžký život, když jdou hlavou proti zdi a myslí si, že ji prorazí.
A zase si za to lidi můžou sami, o kolik by měli život jednodušší, kdyby prostě sklapli a dělali správně svoji práci, jak jim bylo nadřízeným řečeno bez neustálých připomínek. Pak se nemohou divit, že přijde trest. Nebo to máš v práci jinak a tvůj šéf si nechá kálet na hlavu?
Dostaneš rozkaz - musíš nejdřív rozkaz splnit a pak si můžeš stěžovat. Je to tak?
A teď vezměme extrém.
Bude válka, nadřízený mi dá rozkaz zastřelit zadržené civilisty.
Odmítnu - válečný soud a když ne prach a olovo, kriminál nebo trestná jednotka.
Splním, po válce se na to přijde, nadřízený popře, že mi takový rozkaz kdy vydal a kdo bude za válečného zločince? Já, ač budu vědět, že jsem to udělal s vědomím "když odmítnu, na místě mě to hovado odbachne nebo válečnej soud za nesplnění rozkazu, kdy dotyčnej řekne, že to byl normální rozkaz a svědky nemám".
Co má člověk v takovém případě dělat?
Já armádu beru, je potřeba, ale dobrovolně bych do ní nešel. Nechat se buzerovat hovadem, co sotva vylezlo z devítky a na mně maturantovi si hojí mindráky, protože má na rameni pecku a tedy je Bůh a s radostí toho využívá... to tak.
A že jsem několikrát nezávisle na sobě slyšel, že na tohle bývali speciailisté vyhodňare, hlavně z maďarského pomezí... "čítať písať něviem, ale vojnu, vojnu vám urobím!"... tohle v životě fakt nepotřebuju. Ale kdo má armádu rád, ať tam jde, dnes už je to naštěstí dobrovolné.
Něco jako ve fotbale, když hráč desetkrát ve vápně spadne a chce si vymodlit penaltu, tak po jedenácté ho přes párky fakt soupeř vezme a rozhodčí mu ukáže "vstávej" nebo mu rovnou dá žlutou za simulování, protože desetkrát simuloval, tak teď určitě taky, dyť je tím známej.
Prostě připomínky ano, bez zpětné vazby od podřízených nemůže dobrý šéf dlouhodobě fungovat. Ale musí to bejt rozumná zpětná vazba a ne banda kverulantů.