Detail hlášky #72788
<spolužiačka> dufam že sa bude dať odpisať, mam cely zošit nafoteny v mobile
<ja> ja mám celú knihu prepísanú v zošite :D...a možno si ešte celý zošit nafotím do mobilu.. :D
Komentář: ...a to som myslela, že vysoká škola je už "o inom
Informace o hlášce
Diskuze
Takže nemusíš zakládat agenturu, normálně řekni sciu, že chceš být lektorem na jejich přípravných kurzech, to si člověk nějaké prachy navíc nahrabe.
Jo a "chce" pracovat během studia - to je chvályhodné. Častěji je tam totiž to "musí" - kvůli přivýdělku.
To je něco jako feminismus, chlapa feministu jsem ještě neviděl, protože by si kálel do vlastního hnízda.
A celkové genderové cosi - schopné ženy to nepotřebují a neschopným to nepomůže. A když, tak jen na chvíli, protože dostane funkci a jak se zjistí, že je blbá jak vagon tupejch bruslí, tak ji buď vypakujou anebo v horším případě bude mít funkci kvůli kvótám, ale k ničemu ji nepustěj.
Za stejnou práci stejný plat - ano, to je spravedlivé, stejně jako péče o dítě půl napůl. Jen bych to provozoval tak, že po porodu by se měla starat spíše matka, chlap až po nějaké době - kvůli kojení. To je totiž to jediné, co chlap v péči o dítě nesvede, protože ho k tomu příroda nevybavila. Jinak svede cokoliv, jen chtít. Naučit se dá všechno.
A Jana má pravdu - já už jsem ve věku "mládí v prdeli a do důchodu daleko", myslím, že přímo někde v této diskusi jsem řekl, že jsem maturoval v minulém století. Tak si to zhruba dopočítej ;-)
Ale ono hrát zápas na dva vítězné nebo na tři je docela rozdíl, i pár hodin na kurtu, když se to sejde. Takže muž pak vlastně má menší hodinový plat než žena.
Srovnal bych to. Muži taky na dva - dát ženám povinně tři by asi bylo moc - a bude to (dle mne) spravedlivé. Na stejný plat podej stejný výkon - zvítěz ve dvou setech ze tří možných.
Btw, kde se o tom dočtu, jestli je tohle tvoje tvrzení o tenistkách vůbec pravda?
A ano, je to pravda, ale už je to pár let zpátky (10+ možná). Za stěžejní bych ovšem považoval to, že výše odměny byla známá předem. Pokud se někomu nelíbilo nastavení podmínek, nemusel se tý šaškárny vůbec účastnit.
Takže "nemusel se účastnit" poněkud šmajdá, je tu jen možnost odfláknout první zápas a záměrně vypadnout a to je zas poněkud nesportovní. Nehnedě na to, že když už bych tam, být tenista,letěl, tak se snažím něco uhrát, nepoletím přes půl zeměkoule na Australian Open záměrně jen na otočku, když už tam musím, že.
A pokud se bavíme o odměně za vítězství, tedy jakési motivaci, aby se fakt snažil (pomiňme, že ten, co to potřebuje by asi fakt měl dělat něco jiného), tak nevím, proč by se to mělo lišit.
Pánové, pokud jde o finanční hodnocení sportovců, jste oba úplně mimo.
Sportovci především nedělají skutečnou produktivní práci, proto se na ně nemohou vztahovat tradiční hodnotící systémy. Když listonoška roznese svůj rajon, zajistí tím, že lidé dostanou svoji poštu, tzn. vykoná něco přínosnýho. Když maratonec uběhne těch svých 42 km, tak... je uběhl.
Jsem přesvědčen, že hodnocení sportovců se především odvíjí od popularity sportu. Čím je sport populárnější, tím má už z definice více diváků, tim víc reklamy, tím víc sponzorů, tím větší odměny pro sportovce. To je ten důvod, proč pilot F1 dostane zaplaceno více, než tenista a tenista dostane více než hráč kriketu. Zrovna tak bych čekal, že hráčka plážového volejbalu bude mít více, než hráč plážového volejbalu.
A to druhé je taky pěkný nesmysl. Zkus posílat ten samý životopis s ženským a mužským jménem, stejně úspěšné nebudou.
A např. v tenise ženy řvaly, že je nefér, že na grand slamech dostávají menší odměny než muži.
No tak začaly dostávat stejné - ale přitom hrají na dva vítězné sety, zatímco muži na tři. Je tedy spravedlivé, že za "méně práce" dostanou ženy stejné peníze? Ať tedy muži také hrají na dva vítězné nebo ženy na tři, pak nebude co namítnout.
2) Proti diskriminaci se bojuje tam, kde je diskriminace. Na vedoucích pozicích existuje tzv. skleněný strop, a často se na něj ukazuje. Proto byly zavedeny kvóty na vedoucí pozice. Pokud existuje skleněný strop pro toaletáře, tak je nutno ho rozbít. Máš li informace, bojuj. Já o něm prostě nevím. Mimochodem, to co tu nedávno psal nakopnutá sova o "my chceme ženu" by bylo právně napadnutelné, a pokud by to u soudu doložil, nepochybně by ho vyhrál.
3) To je vážně míněný argument? Skutečně se snažíš oponenta vmanipulovat do pozice nemyslícího fanatika? Ano, jsou mezi lidmi rozdíly. Jsou rozdíly mezi pohlavími, rasami, věkovými kategoriemi. A proto si můžeme vymyslet desítky dalších ryze imaginárních rozdílů a omezení? Hájit si nezasloužené a šikanující výsady? Skutečně ti přijde implikace "žena by neměla dělat hornici"=)"žena by neměla dělat manažerku" logická a korektní? Mimochodem, docela bych byl pro to, aby mohly ženy, které na to mají dělat i tyto profese.
ad 2) Výborně. Takže proti diskriminaci bojuješ tak, že zavedeš diskriminaci jinou. Nevidím sebemenší důvod, proč bych měl bojovat za větší počet mužů toaletářů. Ani za větší počet žen manažerek. Mě je totiž srdečně fuk, jestli někde sedí chlap nebo ženská, mě zajímá, jestli ten chlap nebo ženská je kompetentní. Boj s větrnými mlýny s radostí přenechám zastáncům kvótování. Ano, sovův případ skutečně je úspěšně žalovatelný, což je podle mě taky velmi špatně viz. 1).
ad 3) Otázka není argument, tím méně vážně míněný. Implikace "žena by neměla dělat hornici"=>"žena by neměla dělat manažerku" korektní není, protože neodpovídá skutečnosti. Taky jsem ji v téhle podobě nikde nepsal, to sis domyslel. Ptal jsem se jen proto, že mě zajímal tvůj názor na tenhle nesoulad.
Ale když už... Žena NESMÍ dělat hornici, zatímco v práci na pozici manežerky jí nic nebrání. Leda tak majitel firmy a ještě vyšší manažeři, a ti ať si u sebe povyšujou koho chtěj. Mně třeba v práci ženská šéfuje, ani já ani kolegové s tím nemáme problém. Běží nám výběrové řízení na jednu hodně vysokou pozici, přihlásily se nám pouze ženy, takže přijmeme ženu. Nebude první. V minulé práci byla situace obdobná, žen na vedoucích pozicích tam bylo několik. Sakra, kde je ta diskriminace?
2) Kdyby takhle uvažoval každý, a skutečně podle toho jednal, tak by nikoho ani nenapadlo nějaké kvóty zavádět. Ale tak tomu není. Pokud někdo vybíral své zaměstnance spravedlivě a nesexisticky, ani si toho nevšimne. Pokud selektoval, je to jeho blbost.
3) tady se omlouvám za útočný tón, nepochopil jsem tě. Snad jsi i tak našel odpověď na svoji otázku.
4) Že ses ty sám s něčím nesetkal, neznamená to, že to neexistuje. To ví i malé dítě. Vidíme jen část světa. Velice malou část.
Svoboda je, že mohu dělat vše co neškodí jiným - tesat do kamene. Teď už jen přijít na to, jak tě přesvědčit o tom, že tím, že někoho nezaměstnáš mu neškodíš, naopak mu uškodíš tím, že jeho potenciálnímu zaměstnavateli nařídíš kvóty a podobná svinstva...
On totiž nikdo nemá přirozené právo na to, abys ho zaměstnal, stejně tak ty nemáš přirozenou povinnost kohokoli zaměstnávat. Pokud z libovolného důvodu odmítneš uchazeče o práci, neuškodil jsi mu - uchazeč stále nemá práci, uchazeč má úplně stejné vyhlídky jako předtím, než jsi jej odmítl. Naopak nařízením kvót uchazeči škodíš minimálně tak, že limituješ možný výběr zaměstnavatelů, kteří by mu potenciálně mohli dát práci (My bysme vás pane vzali, ale to víte, je nás tu 60 % chlapů, takže teď musíme vzít ženskou apod.). Uchazeč po zavedení kvót má tedy vyhlídky horší, než před jejich zavedením - tedy jsi mu uškodil.
2) Aha. Kdo nedělá nic nezákonného, ten se nemá čeho bát. Kde už jsem tohle jenom... Dovolím si k tomu jen malou poznámku v tom smyslu, že znění zákonů závisí jen a pouze na tom, jak se pár blbců vyspí, a ten, kdo nedělá nic nezákonného dnes, nemá žádnou záruku, že zítra tomu nebude jinak.
3) Nic se nestalo :-)
4) Zeptám se tedy jako malé dítě. Kde se tedy ta diskriminace žen děje? Zatím tu máme diskriminovaného jen sovu, kterého ale odmítli proto, že je chlap :-)
Nicméně nutno dodat, že k diskriminaci žen opravdu dochází. Ale podstatnější je, že tzv. pozitivní diskriminace je daleko větší hnus a to ať se týká jakékoliv oblasti. Jedna nejmenovaná svobodná země v zámoří je toho neblahým důkazem (teď mi došlo, jaká je to roztomilá ironie, že právě země založená na podnikání zavedla takové kousky).