Detail hlášky #63133
<a> Cus, tak co ty tvoje kouzelny papirky? :D
<b> ty vole, normálně cestuju s nima časem
<a> ?? :O :D
<b> jakože když se probudim 2:17 ráno a du se na dvě minuty vychcat a pak se vrátim a sou čtyři, na to bych si ještě zvykl
<b> Ale když se za chvilku probudim znovu a je 23:00, to už je i na mě moc
Informace o hlášce
Diskuze
Ináč - děti děti... LSD je netoxické, nenávykové, nelze se jím předávkovat - to je asi jediné vtipné cosi, týkající se hlášky!
LSD je sice toxické a lze se jím i předávkovat, ale rozhodně není návykové. Tedy, o nic víc než například přežírání - nemůže tedy dojít k fyzické závislosti, kterou vídáme třeba i u cigaret.
Jinak, předávkovat se LSD je nesmírně těžké a vyžaduje to buď vědomý pokus o (sebe)vraždu nebo popletení si drogy třeba s fruktózou.
Není to tedy o počtu cigaret, spíš o přístupu k nim. Znám případ člověka, který již 3 roky fetuje pravidelně kokain a nemá na něm závislost (což je skoro zázrak) a jsou známy případy lidí, kteří si kokain dali jednou a stali se závislími. Proto zkrátka nelze konstatovat jedno číslo (mj. ženy obecně zneužívají menší množství látky než muži a jsou závislé).
Je fakt, že ve velkých vedrech člověk nemá takovou chuť a že to člověka vysušuje.
Ale spíš bych to tipoval na to, že ti lidé co mají v létě volno, nemají žádný strest z práce, nebo spíš ze školy, tak nepotřebují kouřit.
Což se mě ale netýká, já kouřím, protože mi to chutná a tak jsem na tom závislej a je mi jedno, jestli je vedro, až se mi potí zuby, nebo mi omrzaj ruce ve vánici, stejně si zapálim :)
Existuje několik teorií, proč tomu tak je, já zastávám názor, že se jedná o kombinaci všech těchto faktorů a možná i nějakých dalších.
První je již zmiňované vedro - kouř z cigaret je teplý a dehydratuje, organismus pak nemá za vyšších teplot takovou chuť.
Poněkud kontroverzní teorie (německá) také říká, že sluneční záření v letních dnech dává organismu vyšší množství látky, která substituuje nikotin - dělá se na to nějaký výzkum za účelem vývoje efektivního abstinenčního suplementu, ale přiznám se, že tomu příliš nerozumím.
Pak je tady teorie sníženého stresu - drtivá většina lidí zvládá lépe problémy a méně se stresuje právě v jarních a letních měsících (naopak dlouhodobě depresivní jedinci během jara páchají nejvíce sebevražd, protože zatímco nálada ostatních se zlepšuje, ta jejich nikoliv a oni tak již nemají tak silné potvrzení v okolí). A protože lidé více kouří, když mají problémy, nad kterými se cítí stresováni, kouří logicky v letních měsících méně. U ZŠ, SŠ a VŠ studentů zde pak ještě hraje roli fakt, že je (obecně) v podstatě vůbec nestresuje přes léto škola v porovnání se zbytkem roku.
Předposlední mě známá teorie je evoluční: Třebaže jsme se jako lidé rychle civilizovali, tak jsme neprošli nijak zvlášť silnou evolucí od té doby, co někoho prvně napadlo "dát si korunu na hlavu". Takže stále čerpáme útěchu z ohně, stále se rádi sdružujeme ve skupinkách, které nám skýtají větší ochranu před okolním světem. A cigareta, to je oheň a z určité části případu i sociální záležitost. Jenže v létě, které máme zakódované jako "bezpečné období hojnosti" tuto potřebu zkrátka nemáme.
Poslední je teorie atraktivity a výkonu. Kuřák prostě není schopen podávat stejné fyzické výkony jako člověk, který podstoupil stejnou průpravu a je stejně geneticky vybaven, ale nekouří. Tahle teorie funguje, samozřejmě, hlavně implicitně.
Holt, vybrat si může každý :-).
Tak jak? Jsem silný nekuřák, takže jaké to je kouřit v zimě nebo v létě nevím... zajímavé téma!
Kromě toho, třebaže nejsem expert, tak si myslím, že získat údaje o prodejnosti od všech výrobců a o všech značkách.... by bylo možná i nemožné.
Jinak Aggie, ozvu se asi až příští týden, neb jsem mimo Prahu jen s notebookem a co mám, mám na pevném PC.