Detail hlášky #54475
<a> Já ty telefonní seznamy fakt nesnáším. Je to k ničemu... Zvířátka jsou tak zajímavý a všechno, ale ne touto formou. Žádní zajímaví zástupci, ale jen plno latisnkých názvů všech kmenů, tříd, čeledí, řádů a jejich vztahy. Fuj
<b> Chuck Norris dostal "áčko" ze systému a evoluce živočichů... dvakrát!!!
<c> jak to vidím já, tak i Chuck měl nejlíp za B :-) a to to napoprvé nedal :-)
Komentář: zkouškové
Informace o hlášce
Diskuze
Makroevoluce je jen soubor mikroevolucí. Po čase to dospěje tak daleko, že vznikne nový druh. Člověk není z opic, máme jen společného předka. ale k oddělení větví nedošlo před tak dávnou dobou jako třeba od myší, proto jsou nám taky opice podobnější. Ten vývoj není jeden nepřetržitý proud, je to proud s mnoha odbočkami, proto se tomu také říká vývojový strom.
Radši tě už nebudu zatěžovat tím, že pohyby zemských desek můžou způsobit vyzdvižení bývalých nížin do podoby nových kopců (vápencová pohoří). A tam můžeš nalézt zkamenělé škebličky třeba na vršku hory, to je, co?
Existují i bakterie schopné přežít v obojím prostředí. Nehledě na to, že se rozmnožují trochu jinak, pohlavní rozmnožování u nich v podstatě neexistuje.
Mimochodem jednobuněčný organismus je i bakterie. Máš asi na mysli eukaryota. Pro jejich vznik je trochu jiná teorie než přímý vývin z prokaryot.
A jen tak mimochodem, jak vznikl ten život, který stvořil život na naší planetě?
A co se týče výhody obojživelníka? Nemluvím o výhodě, je to přizpůsobení. Pokud někde voda často vysychá, tak je na tom lépe ten živočich, který se dokáže zajistit v obou prostředích.
A jak může ryba žít někde, kde to často vysychá?:) Je pravda, že ve střídavě vlhkém prostředí se lépe žije obojživelníkům než rybám, ale já mluvím o tom, jak se mohli obojživelníci vyvinout. Jak už jsem psal, tak ryba nemůže tušit, že z ní má být obojživelník, takže k čemu by jí bylo něco mezi ploutví a nohou, když nemůže chodit a brání jí to i v plavání?
A makroevoluce a mikroevoluce není něco úplně jiného. Jenom to trvá déle, změny jsou postupné, ale jsou.
Mimochodem, tady se nebavíme čistě hypoteticky, takové ryby existují, ale vybral sis to sám.
Ano, může to vzniknout víckrát, ale to nemění nic na tom, že se musí potkat 2 stejně vyvinuté ryby, to mi nevyvrátíš. :)
O takových rybách nic nevím, nevadí, aspoň se poučím :). A tyto ryby se normálně množí a dožívají se stáří jako ostatní? A vznikly přirozenou cestou (ne genovou manipulací způsobenou člověkem)?
Mimochodem nemáš ICQ nebo Skype nebo facebook, nechce se mi to tu dál spamovat :)
Takže to je tvůj příklad s rybičkou v kostce, zkus se s tím nějak poprat.
A ty když Ti vyměním jeden jediný adenin s thyminem, tak taky budeš "mutant" a nebudeš schopná se množit s nikým jiným než stejně "zmutovaným" člověkem.
A na tohle všechno by bylo potřeba několik miliard let, což jsme neměli. Nebo co mi řekneš na to, že byla nalezena zkamenělá lidská stopa (obutá), která rozšlápla trilobita?
Tady vůbec nebyla řeč o mutacích typu "o nožičku víc," ale pozvolných změnách, ze kterých přirozeným výběrem zůstávají jen ty užitečné. Já už nevím, jak jednodušeji ti to mám vysvětlit.
Trilobita jsem si vygooglila. A co, u nás je zas skála, kde je evidentní otisk čertova kopyta a řetězu :-D A kousek od Liberce zkamenělí sloni. (Kam vede moje ironie: zakládat vědeckou teorii na základě jednoho odlupku kamene, náhodou ve tvaru lidské šlépěje, je komické.)
Ano ja klidně připouštím, že jsem mohl přiletět někdo, kdo umí vytvořit život, ale ten taky nějak musel vzniknout.
Mimochodem o experimentu někdy z padesátých let o vzniku aminokyselin z amoniaku, vody, oxidu uhličitém za podmínek, které na mladé Zemi panovaly se zmiňují nejenom akceptovaní autoři.
Ta voda se uvolnila z minerálů po dopadu meteoritu a zvedla výšku oceánů asi o 200 metrů, jak to potvrzují geologové, ovšem v jiné době, viz tady: http://www.lamer.cz/quote/54475#comment_236499
To s "povodní ve stejnou dobu" je tudíž blbost fyzikálně. O nemožnosti datovat cokoli z legend národů, které mají cyklické vnímání času (S. Am. indiáni, eskymáci), už pak ani netřeba debatovat.
Celou evoluci krásně vystihuje tato citace z výše uvedené stránky: "Biolog profesor Conklin z university Princenton prohlásil: “Pravděpodobnost, že život vznikl náhodou, je srovnatelná s pravděpodobností, že dokonalý slovník je výsledkem exploze v tiskárně.” Ujišťuji vás, že můžeme miliardy let nechat vybuchovat jednu tiskárnu za druhou, ale dokonalý slovník takto nezískáme. Stejně tak miliardy let nedokáží vytvořit život."