Detail hlášky #38487
<a> Čuss hej mi nebudeš věřit co se mi povedlo ve škole!
<b> Mno povídej už se těšim...
<a> Normálně jako denně sme měli matiku.. a brali sme nějaký opakování z loňsky co semmyslel že chápu tak sem usnul - pořád pohoda...
<b> ti doma neřikali že ve škole se spát nemá?...
<a> Mno počkej ale jak sem psal tak mě ta potvora probudila a zavolala k tabuli a tam příklad kterej měl jen v zadání nehoráznej zlomek samý závorky a odmocniny atd - nějaká asi kvadratická rovnice nebo tak... jen jedna proměnná... mno a zeptala se "tak kolik bude x?"
<a> ... Tak sem si řikal že se budu chytře tvářit a třeba to nějak výde.. sem na to koukal co mě napadne a přitom sem si vzpomněl na Průvodce;)
<b> Asi uzž začínám tušit:D
<a> tak zrovna když mi chtěla něco říct jako proč nic nedělám tak sem se na ní otočil a s uplně s vážnou tváří sem jí řek "čtyřicet dva"...
<b> Bláázne :D
<a> v tu chvíli se začali dávivě tlemit ty tři co maj průvodce přečtenýho, učitelka evidentně nevěděla stejně jako zbytek třídy ...
<a> Ale nejlepší teprve přišlo... učitelka se chvíli těkala pohledem z řešení ve svý ruce na mě načež ohromeně řekla " ... Vy jste Génius!"
Komentář: sem zvědavej jak to udělám příště...
Informace o hlášce
Diskuze


Dejme tomu, že budeme v krabici pingpongových míčků sledovat jejich hmotnost.
Položíme-li x1=x2=X, tj. budeme počítat pravděpodobnost výskytu míčku s přesně definovanou hmotností, pak tato pravděpodobnost je nula. A ejhle, máme tu míček s hmotností X gramů, ačkoli pravděpodobnost jeho nalezení je nulová.

jsou naše limity.
Drábek. Čížek, Míka -
- lepší v zádech dýka...
Uznává, že neexistuje nekonečné množství míčků, tudíž jde pouze o aproximaci. Následující příklad se ti (snad) nepodaří (tak snadno) vyvrátit:
Uvažujme komolý kužel výšky H = 100 cm s průměry podstav R1 = 1 cm a R2 = 1,1 cm. Pak rozdělení pravděpodobnosti naměření průměru v libovolném bodě je rovnoměrné, tj f(d)=10 pro 1<=d<=1,1, jinak f(d)=0. F(d)=0 pro d<1, F(d)=1 pro d>1,1 jinak F(d)=10d-10.
Jaká je pravděpodobnost, že v náhodně vybraném bodě naměříš průměr v intervalu <1,01; 1,015>? Jaká je pravděpodobnost, že v náhodně vybraném bodě naměříš průměr 1,05 cm?

<Student1> Příklad C, tři osminy.
<Fiala> To není správně.
<Student2> Příklad C, dvanáct třiadvacetin
<Fiala> Co blázníte, všechno to vychází hezky, jsou to celý čísla mezi nulou a desítkou.
<Student3> Příklad C ... jedna ... dva ... tři ...



Já dostal zas test z chemie, kde jsem rozumněl jen kolonce pro jméno a přijmení :D Naštěstí to bylo A,B,C,D s jednou odpovědí správnou a já to dal na 3, což byla v tom testu skoro nejlepší známka a měli ji tam i ti, kteří dělali z chemie maturitu a šli na VŠCHT

http://www.robov.knihy.szm.sk/aut.htm
doporučuji: Adams b - tam je pouze stopař :-)

průvodce sem četl i viděl ve zfilmované verzi, takže kdybych si to pustil znova (což doporučuju všem) a potom kdybych si přečet tuhle citaci tak bych možná i uvěřil že je to výsladek na všechny příklady :)
za mě plus, skoro sem se zadusil čajem ;)

Borec hned pod ním napsal příspěvek a vněm bylo napsáno 42. Na konci se to nějak rozuzlilo a ten výsledek byl dobře ale borec řekl, že to napsal jen čtyři fun (4fun).
Tak a ještě tomu pořád věříte?



Bonus: Inspirován touto citací jsem podobný postup vyzkoušel na dvou příkladech při písemce z fyziky před několika dny, nemaje dostatek času k jejich řádnému vyřešení... Velký Křečopažout ať stojí při mne.