Jinak ale velice pěkně podané, takže se zdržuju hodnocení.
Detail hlášky #26538
<a> jak sakra na tom applu zjistím výkon počítače?
<b> budeme-li postupovat klasicky jako za old school časů? Pravý klik a vlastnosti
<a> ehm...
<b> jo aha, tak levý a vlastnosti
Komentář: Zjišťujeme co umí náš nový MAC
Informace o hlášce
Diskuze
Aj mac je pc, ja uz ani neviem co je v tomto za bordel, popreplietane myty povery ohovaranie a realne fakty nikdy, ked sa diskutuje o dvoch veciach subjektivita je king, btw presiel som kopou macou a pc takze mam dobre porovnanie.
ale na PC to v 98% nejde bo tam je nějaký nenormální operační systém, kterému normy od IEEE, ISO, nebo IETF nic neříkají a jeho vydavatel mnoho svých děl ukradl a pak vydával za své. A navíc si mermomocí ta společnost udržuje monopol.
Ještě že mám možnost svobodné volby zvolit si svobodný(dle RMS) operační systém a jiný svobodný software.
zkrátka: win XP == NightmareOS
win vista == Nightmare+DRM OS
MAC OS X == DRM+noob OS
kterákoliv GNU/Linuxová distribuce: hlavně že mám svobodu
všem macařům bych doporučil smazat MAC OS X a dát tam GNU/Darwin když se už brání linuxu
Poslední řádek je, mimochodem, totální perla. Jednak nic jako GNU/Darwin neexistuje, jednak, uvážíme-li, že ses jen nešťastnou náhodou přepsal a myslíš „GNU-Darwin”, tak to je, cituji Wikipedii, „… a project to package applications for the Mac OS X and Darwin operating systems.”, a konečně, pokud jsi vlastně myslel jen „Darwin”, tak… snad ani nemám slov.
Tím chci říct, že považuji za šťastné ty, kteří našli pohodlí na svobodném operačním systému, neb mají oboje. Já to však nedokázal :-)
Snad už je jasnější, co jsem chtěl říct :-)
Ale holt pokud nekdo ma u pocitace sroubovak misto sklenky vina a je na linux zvykly, at ho pouziva :-) Neni duvod se hadat a pokud kazdy touzi po jinych vlastnostech operacniho systemu, asi se neda najit idealni.
Proto je dobře, že máme dnes možnost výběru, že si (přinejmenším většinou) můžeme zvolit, s jakým operačním systémem chceme pracovat, že si můžeme zvolit ten, který vyhovuje nám. V úplně ideálním stavu samozřejmě nejsme, všichni víme ;-) Ale mohlo by být mnohem hůř.
98% = nenormální? Chtělo by si to přečíst definici slova "normální". Víš co má dělat správná komerční společnost? Generovat zisk. Udržení monopolu jí v tom pomůže (ale i o tom, jestli Microsoft má monopol, by se dalo polemizovat - je zde konkurenční prostředí, ale stejně jako v jiných odvětvích nefunguje dokonale). O krádeži bych být tebou taky nemluvil tak jistě...
první řádek kravina není, za tím si stojím. U zbytku jsem se unáhlil(očekával jsem že citace neprojde a moje kecy odnese čas)
a že DRM je hnus, to je jisté. Monopol jsem myslel na desktopu. Na serverech a superpočítačích je to jasné. Zkus si taky sám napsat nějakou věc, třeba jak ti vista povolí přistupovat k mediálním souborům a pomocí systémových nástrojů prlomí DRM na filmech, hudbě a hrách. Není to jen tak.
"Monopol" není to spávné slovo, lepší je slovo "většina". Ano, na desktopech má většinu, na serverech má většinu zase unix-like (ale windows zde taky má nemalý podíl - mimochodem, já bych se při rozhodování, co dát na server asi zapotil, serverová verze windows mi nesedí, linux taky ne).
DRM nemá moc spojitostí s OS (přiznávám se, že jsem tunhle část tvého příspěvku nějak nepochopil), ale budiž. Před přechodem na Vistu (používám ji bez reinstalu více jak 1,5 roku) jsem slyšel hodně pohádek, jako že Vista bude Microsoftu odesílat informace o tvých datech, o tom, jaké písničky přehráváš, že Vista bude blokovat nelegální multimediální soubory. Zatím sem se s ničím takovým nesetkal, díky firewallu vidím veškerou komunikaci ven a za 1,5 roku jsem nezaznamenal ani jeden pokus kontaktovat MS ani žádný problém s přehráváním multimediálních souborů nebo s instalací nějakých programů.
XP byl dobrý systém, ale tak před 4 lety. S linuxem (Slax, Ubuntu, SLES, Fedora, Gentoo) mám taky docela dost zkušeností, používám ho na serverech, ale na desktop bych si ho nedal. Mac Os jsem používal pouze jednou ve škole, od té doby se mu vyhýbám, nemám rád Apple...
Co se Vist týče, dovolím si jen odkázat článek http://www.abclinuxu.cz/blog/Robert/2006/12/analyza-nakladu-spojenych-s-ochranou-obsahu-ve-windows-vista; ač si netroufám hodnotit, nakolik se zakládá na pravdě, nebo nakolik jsou již jeho části minulostí (koneckonců, jedná se o článek z roku 2006), musím uznat, že jej přeložil člověk, jehož respektuji a vím, že by nepřekládal něco, co by bylo jen snůškou lží.
A k filtrování Internetu: na to netřeba (pomyslných) zásahů Vist, na to si vystačíme, my evropští blázni, sami :-(
Docela dost si všímám, že nejvíce jsou při vyvolávání flamewarů vidět linuxáři (bohužel shazují tím tu polovinu, která nemá důvod flame rozpoutávat), narozdíl od windowsářů.
Příkaz „uname -a” vlastnosti počítače nevypíše, to už bych spíš použil aplikaci „System Profiler” (součást Mac OS X) na zjištění údajů o hardwaru a „Activity Monitor” (taktéž) na zjištění aktuální zátěže systému.
Proto je dobře, že máme dnes možnost výběru, že si (přinejmenším většinou) můžeme zvolit, s jakým operačním systémem chceme pracovat, že si můžeme zvolit ten, který vyhovuje nám. V úplně ideálním stavu samozřejmě nejsme, všichni víme ;-) Ale mohlo by být mnohem hůř.