Příspěvky uživatele „nakopnuta_sova“

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Pak by to asi bylo jak říká While - kdyby bylo chcavo nebo namrzlo, asi by to policajt nechal bejt, protože by ses ve správním řízení mohl hádat, že "přizpůsobuješ jízdu stavu vozovky". Ale to opět slovíčkařím, je jasné, že debata jde o dědouškovi v klobouku jedoucím na dálnici za slunečného sucha šedesát ;-)

Re: Ale jo, úplně blbý to není

To pak jo. Je jasné, že táhnout se na dálnici za slunečného sucha šedesát je na pokutu, pač to zdržuje, ale někdy to je jak v tý reklamě - když musíš, tak musíš.

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Takže když bude pršet a bude omrzlo, čili to bude o ústa, tak mi policajti můžou dát pokutu, že jedu moc pomalu? A když pojedu "povinných" osmdesát a způsobím bouračku, osolej mě za to, že jsem "nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky"? Výborně, ať uděláš, co uděláš, oboje je špatně, když se policajt usnese...

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Tady není minimální povolená na dálnici.
Akorát minimální KONSTRUKČNÍ rychlost vozidla, aby na dálnici smělo.
Ta je myslím osmdesát, takže tam nesmějí traktory, různé kozí dechy a podobně. Ale minimální povolená pochybuju že je - vždyť přece musíš "přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky" a pokud je třeba omrzlice, těžko pojedeš stovkou i kdyby na dálnici byla přikázaná - pak se něco stane, tobě by omlátili o hlavu "jel jste moc rychle" a pochybuju, že by dali na obhajobu "ale já tou stovkou musel jet, vždyť je to minimální rychlost na dálnici, kterou jet musím".

Bafe, jak tohle máte pořešeno na Slovensku, vždyť se musí za určitého počasí fackovat právě "minimální rychlost na dálnici, kterou musíš jet" s "přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky"...

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Přesně tak. Každej, kdo někdy dělal v obchodě nebo podobně, ví, že jak se nahlásila hygiena, tak se začlo šůrovat a jet stylem "minule nás sjeli za to a to, tak si na to teď dávejte pozor!" - no co je to za kontrolu, když se na ni člověk může připravit?
Jo to kdyby to byl systém "hygiena se nahlásí na pondělí, přijde, (samozřejmě) nic nenajde nebo max nějaký nepodstatný detail, odejde - a za týden přijde nečekaně znova", to už by bylo k něčemu. Protože v lidské povaze je "kontrola už tu byla, už na to můžem zase kašlat", co si budem povídat.

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Možná jsem to špatně podal, tenhle tisk účtenek stylem elektronicky s tím, že dostaneš dejmetomu papírek s webovou adresou a tam uvidíš celou účtenku, je docela dobrej nápad.
Já spíš nadskočil u QR kódu, protože internet či přístup k němu má snad každej (když už nic, ve veřejných knihovnách je net zdarma), zatímco chytrý telefon například já nemám a zatím ani nechci. Takže kdyby to bylo dostupné přes web, beru, QR kód je mi platnej jak mrtvýmu zuby.
Jistě, někdo by radši zase QR kód, sto lidí, sto názorů. Takže systém "webová adresa a k tomu QR kód" by byl asi nejlepší, protože použitelný pro 99 % národa".

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Souhlas. Hlášení radarů je k ničemu - slušný člověk dodržuje, či se aspoň snaží dodržovat, předpisy pořád a prase když uslyší hlášení o radaru, tak možná na chvíli zpomalí, ale až mu otrne, pojede jako prase dál. Jak píšeš - "Normální řidič prostě nepojede rychle, kde nemá a když už pojede, tak hold i s tím rizikem, že mu něco hrozí. " - přesně, jen podepisuju.

A poslední odstavec - sice by se snad přišlo na to, že nebyl připásanej a že si za to tím pádem vlastně může sám, protože kdyby byl, zřejmě by přežil, ale že bys z toho měl problémy, to bys měl.

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Jo, s tím zlodějem máš taky pravdu. Soused si bude mnout ručičky "to máš za to, hajzle, že máš víc než já, kdyby pan zloděj chtěl podržet dveře, ještě mu je podržím" a neuvědomí si, že za týden může "pan zloděj" přijít k němu.

Re: Ale jo, úplně blbý to není

Nasty2: ad tisk účtenek: V jednom pražském obchůdku "účtenku" sice vydají, ale je to velmi malý papírek, kde je jenom napsáno, kde je účtenka ke stažení a možná je tam i QR kód.

Sisrandu? Tyvole to by byla vydrbávka se systémem - "šetříme papírem a kdo nemá internet nebo dokonce chytrý telefon, jeho problém". Připomíná mi to totiž maminku zhruba deset let zpátky se vztekající, že "ve zprávách řeknou jenom "někde někoho zabili" a VÍCE NA TV.NOVA.CZ a co mám jako dělat já, která internet nemám?"
Ano, bylo to deset let zpátky, ale už tenkrát na to narážela dobře. Za chvíli budu za vola, osla, pračlověka zrovna z jeskyně vylezlého a kdovíco ještě já, když nechci chytrej telefon, takže nebudu schopen "přijímat" QR kódy, ne? :-/

Re: Ale jo, úplně blbý to není

hlášení hlídek a radarů taky neschvaluju, předpisy se mají dodržovat furt, ne jen když na tebe kouká radar...

Zlatá slova, zrak mi plane, tebe, mrkvi, miluju... ech, to jsem ustřelil, to bys musela mít krunýř, ale právě z tohoto důvodu mě to taky vytáčí.
Předpisy mám dodržovat furt a ne jen když mi někdo nahlásí, že tam a tam je radar.
Nebo dokonce ten geniální nápad, kdy je značka "omezená rychlost" a u toho dodatková tabulka MĚŘENÍ RYCHLOSTI RADAREM - no to je jasný, že pak 99 % lidí zpomalí a ten radar je tam zbytečnej.

Shrnu to - tohle nahlašování radarů mi vždy připomene vtip "co je to 90-50-90? Jízda městem kolem dopravního policajta".

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1697 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 2002 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 2353 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2558 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2773 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

Zelvi
před 7 dny

K hlášce #37332

Re: Nejmenovala se ta knížká náh

Zelvi
před 7 dny

K hlášce #37332

Re: Nejmenovala se ta knížká náh

nakopnuta_sova
před 7 dny

K hlášce #37332

Re: Nejmenovala se ta knížká náh

nakopnuta_sova
před 7 dny

K hlášce #37332

Re: Nejmenovala se ta knížká náh

kevin365
před 13 dny

K hlášce #73974

2 a půl roku od přidání hlášky?


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2025 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.