Příspěvky uživatele „anglofil“

Re: opera, netscape, IE < 7

Chrome, Netscape, cokoliv krom IE :-)

Re: pobavilo

Chyba může být na vašem přijímači.

Re: Mno, taky jsem kdysi ve skole ...

Já jogurty při absenci lžičky piju ... :-)

Re: opera, netscape, IE < 7

Používáš Firefox nebo něco ujetějšího? :-)
Btw pěkný podpis.

Včera jsem to viděl a B měl sk...

Včera jsem to viděl a B měl skoro do písmene pravdu :-)

Re: http://www.youtube.com/watch?v...

Refrén je něco jako "Jsem bohatej spratek, kterýmu rodiče všechno koupěj", ale neručím za to, tomu chrochtání jsem moc nerozuměl.

Re: zvlastne je v tej vete hlavne ...

Co máš proti Netscape :-)? Je výbornej, jenom download manager občas trochu blbne...

+ ... ale jen za to "Tak jí to...

+ ... ale jen za to "Tak jí to natřu" :-)

Re: "-"

Haluz je vůbec zajímavý slovo.

Příruční slovník jazyka českého kdysi z padesátých let uvádí dva významy, jednak "větev" a druhak "potomek" ("Jsemť jedna z haluzí posledních starého rodu." - Třebízský). V kartotéce pak uvádí ještě některé kuriosní výrazy, např. Wolkerovy "světelné haluze". Slovo "haluz" se tehdy používalo spíše v poesii a vyšší literatuře, asi proto, že na "větev" při nejlepší vůli nenajdeš rým.

Z nejzajímavějších odvozenin je moje oblíbená haluzna (chatrč z haluzí, přeneseně barabizna).

Pro Jungmanna byly haluze kulatiny, nařezané dříví. (Dnes tak debilní "haluzák" byl dle pana Jungmanna vozka, který tyto předměty vozil.)

Dle Rejzka zase haluz souvisí se slovem "holý", původní význam měl být "holá, neolistěná větev"

Haluz je vůbec typická spíš pro Moravu, zatímco "větev", ev. dnes již díky Bohu vyhynulá slovní zrůda "větvice" pro Čehuny.

Ovšem při nejlepší vůli nechápu, co na to komu může připomínat zábavu.

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 8112 dny

Hláška #15

<Quanti> dneska me tam akorat na


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 2029 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 2334 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 2685 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2890 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 3105 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

ESESEL
před 12 dny

K hlášce #39999

Re: Takže takhle si kdysi dávno

Coolak
před 14 dny

K hlášce #39999

Takže takhle si kdysi dávno před

ignotus
před 35 dny

K hlášce #766

Re: Plnej disk?

Krysaczek
před 41 dny

K hlášce #18194

Re: rezava branka?

nakopnuta_sova
před 85 dny

K hlášce #18194

Re: rezava branka?


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2026 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.