Kategorie
Přihlášení
Uživatelé online
Nejnovější hlášky
Nejnovější příspěvky
TOP 10 Space Invaders
8810
naparcipiskapa
7680
Edu
7360
Finer5950
7330
RIPPERSVK
6100
mati
5970
Lemra
5630
Markuus
5080
Marthy
4800
joocker
4460
urbancikpetr
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
No jo, jaká škola, takové jednán...
No jo, jaká škola, takové jednání. Co čekat od univerzity, která bere studenty jak lopatkou uhlí do kamen a pak je vyhazuje, poctivé přijímačky se dneska hned tak nevidí, resp. ze tří škol jsem psal jen jedny, když nepočítám nsz.
Re: Omlouvám se, že vám vstupuji...
Nemám náladu na samo se povyšující debily. Jo jsi skvělý, příště přidej více vtipu a snahy mě zesměšnit.
Re: Omlouvám se, že vám vstupuji...
Vžij se do kůže člověka na gymnáziu, tam aplikují tu otřepanou a zastaralou metodu písemek i během roku. To se pak člověk neučí protože je úterý nebo středa, ale proto, že další den píše např. zasr*nou chemii a ještě neumí ni jeden vzoreček.
Re: Jako - ehm - budoucí právník...
Nerad vám narušuji vaše plány, ale nacisté vás předběhlli o více než půl století ve Wannsee.
Omlouvám se, že vám vstupuji do...
Omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale kdyby nebyl pátek ani sobota ani neděle tak by se snad učil každý, ne?
Re: A jo, rejpnu si: pojmenovat
Tak jo, když to toho pletete matematiku, tedy ESESEL, prozradím vám některé její taje. Je rovnice: 1+n=3, při čtení nahlas "Jedna plus en rovná se tři". A skutečně to platí? Po dosazení za n=1 nám vyjde, že ne-e, výraz platí pouze pod podmínkou, že n=2. Máme druhou rovnici "definovat"="pojmenovat", který také platí, ale pouze pod podmínkou, že se shodují jejich významy v kontextu věty. Dozvídáme se tedy, že 1. rovnice neplatí všeobecně ale má omezený počet řešení (tady jen jedno), druhá rovnice má více řešení, jedno z nich je uvedené v citaci nahoře.
Řešením 2. rovnice je: "Platí pro případy, kdy význam věty zůstane po nahrazení jednoho druhým nezměněn. Tehdy se sobě rovnají a rovnice platí." Což je to, co tvrdím od samého začátku a co vy nejste schopni pochopit.
Sethiel: chápu to tedy tak, že ti došli argumenty a místo toho mě osobně napadáš, nejsem ani egocentril ani ignorant, ale chápu proč to píšeš.
Re: A jo, rejpnu si: pojmenovat
Já se na něj dívám matematickým, psal jse, že to čtu jako "rovná se", v určitých situacích se význam těchto dvou slov ROVNÁ. Jestli narážíš na "...definovat se může významově shodovat..." z mého předchozího komentáře, tak podmiňovací způsob (se může=by se mohl) je zde uveden proto, že někdy nastane ten případ, který nastat může a jeho nastanutí je podmínkou rovnosti významů pojmů "definovat" a "pojmenovat".
Nerad bych se do toho zamotal, přijde mi navíc zbytečné hádat se, když jsem přesvědčený že mám pravdu a o vaše povznesení víceméně nestojím.
Re: A jo, rejpnu si: pojmenovat
"=" (btw pěkný smajlík) je "rovná se", tedy slovo "pojmenovat" se může významově rovnat slovu "definovat". Proboha jsem jediný blázen nebo jediný mimo? Snad umím česky O.o
Re: Já bych se zde rád alespoň zasmá...
Prohlaš se za blázna a nikomu nebude divné, že se na lamerovi směješ.
Re: A jo, rejpnu si: pojmenovat...
Chápu, že je vás víc, kteří se stavíte za Schmeeczka, ale to neznamená, že vám dám za pravdu.
Sethiel: "v žádném případě neplatí pojmenovat = definovat."...což je nesmysl. Právě v tom případě, který je uvedený v citaci, se pojmenovat skutečně rovná významu slova definovat, co se týče mého argumentu v předchozím komentáři, tak ten je z rukávu.
Čeština je můj rodný jazyk a znám jej tedy zhruba stejně dokonale jako vy ostatní. Určitě se shodneme na tom, že různá slova v různých kontextech nabývají odlišných významů, tj. od klasické houby po slova s jemnější odlišností. Každému je tedy jasné, že i "pojmenovat" a "definovat" se může významově shodovat. Vždyť obdobné věci jsou i v jiných jazycích. Sorry hoši, tentokrát češtinářský stěr.