Příspěvky uživatele „Apophis“

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Tyhle firemní hlášky mi tu chybě...

Tyhle firemní hlášky mi tu chyběly... Šup s dalšíma! :)

Re: Jako profesionální fotograf

CarpeNoctem:
Co se týče placení modelkám, jak naznačila nakopnutá sova, máš i nemáš pravdu.. Ano, modelkám (i těm neprofi) se často platí, ale jde o to za co a jak.. Nejčastějším zdrojem příjmů pro modelky nižší a střední úrovně jsou zcela amatérští fotografové (většinou starší, bohatí, kteří mají focení jako koníček), co vědí, že musí holkám platit za to, aby vůbec vytvořili fotky..
Dále se holkám platí za focení, pokud se dělají komerční produkty (kupříkladu kalendář pro nějakou firmu), ovšem v takovém případě jak modelky, tak fotograf jsou vlastně najímání (a fotograf si tak najímá modelky na komerční práci, na kterou má fixně daný rozpočet).
A poslední možnost je ta, co jsi uvedl, tedy focení pro databanky. Ovšem opět, tady se jedná o to, že fotograf fotky vyrábí s vidinou honoráře za vyfocené fotky, a proto je jasné, že si na to focení najme modelku (za menší peníze, než dostane za ty fotky), aby si pojistil focení release smlouvou (to, co se stalo Madoně)..

V KAŽDÉM PŘÍPADĚ, pokud JE FOTOGRAF KONTAKTOVÁN někým, kdo po něm požaduje focení, je zcela nepřístojné, aby následně za to focení ještě požadoval peníze.. Ano, pokud by majitelku koní kontaktovala ona fotografka, bylo by obhajitelné, že by majitelka koní požadovala honorář (podobně, jako modelka může požadovat honorář, je-li kontaktována fotografem), ale pokud majitelka koní kontaktovala fotografku, je naopak na místě, aby si fotografka nadiktovala honorář (opět na stejné úrovni, jako když modelka kontaktuje fotografa, aby jí udělal fotky, a ještě by za to chtěla zaplatit)...

Re: Jako profesionální fotograf

SOScz:
Ano, možnost, jak jí nastiňuješ u "b" je zcela reálná, ovšem v takovém případě si NEMÁ VŮBEC CO ŘÍKAT O PENÍZE ZA FOTKY! Na své začátky skutečně nezapomínám (právě naopak), ale právě v době, kdy jsem byl amatérem, vytrvale jsem odmítal jakékoliv peníze za fotky, protože jsem si nebyl jist, zda dokážu udělat dostatečně kvalitní výsledek.. Prostě a jednoduše - pokud si jednou necháš za fotky zaplatit (a je jedno, jestli 10 korun nebo 10 tisíc), jsi v podstatě profík a musíš být podle toho posuzován. To je něco, čeho jsem se jako amatér vždycky snažil vyvarovat.. :)

Nasty2: Děkuji za podporu, těší mě, že mě někdo pochopil.. :)

Re: Jako profesionální fotograf...

Bohužel jsem tady teď dlouho nebyl, tak nevím, jestli je relevantní ještě reagovat, ale napíšu..
V tomto kontextu, jak je to v hlášce podáno, jedná se zcela jistě o variantu "C", tedy že "fotografka" požaduje honorář 500 Kč plus dopravné za celkové focení.. Standardní postup by byl dále upřesnit, co takové focení obsahuje (tedy kolik fotografií, v jaké formě, jestli je a jak omezen čas apod.), ale vzhledem k tomu, jak je cena nízká, je mi jasné, že tím zřejmě myslí "pár hodin focení a nějaké fotky na CD", o jejichž kvalitě můžeme s jistotou pochybovat..

Mohu Vám garantovat, že jakýkoliv skutečný profík by vůbec neuvažoval o práci za 500 Kč, protože taková cena je prakticky na úrovni urážky! (když kalkulujeme cenu, musíme brát v potaz, že profesionální fotograf si na focení bere výbavu MINIMÁLNĚ v hodnotě čtvrt milionu, do toho minimálně několikaleté "know-how" a po samotném focení ještě musí fotografie upravovat, což se klidně může vyšplhat i na několik hodin času na jedné fotografii)
Když už by mi o to focení tolik šlo, že bych bych byl ochoten jít až takhle pod cenu (což se doopravdy někdy stane - i my fotografové máme své zájmy a jsou věci, které si prostě "chceme vyfotit"), to bych to raději nabídnul "zadarmo" jako "pozornost", aby mi alespoň dotyčný člověk byl vděčný za to, že jsem pro něj něco udělal, a ne aby si myslel, že mám tak nízkou hodnotu..

Vtipné je zde i to, že dáma od koní považuje za normální "pronajímat" koně na focení pro fotografy - opět bych dodal, že (pokud tedy nemá něco EXTRÉMNĚ vzáceného), za focení jí zaplatí jen ta nejnižší kategorie zcela amatérských fotografů (požadovat peníze od profesionálního fotografa za to, že Vám vyrobí fotografie je..mírně řečeno trošku "ujeté", pokud nevlastníte něco skutečně významného). Jinými slovy, tato hláška je založena na tom, že se potkali dva totální amatéři, co si hrají na profíky..a došlo k "velkému třesku".. :)

Jako profesionální fotograf musí...

Jako profesionální fotograf musím říct, že něco podobného se mi ještě nikdy nestalo.. Možná to ovšem bude tím, že si za focení neúčtuji 500 Kč.. :D

Takovýmhle hovadům jedině doporu...

Takovýmhle hovadům jedině doporučit, aby se naučili ovládat a nevybíjeli si své komplexy na přístrojích.. To je jednoduché..

Pobavilo a to hodně! Nějakou tu...

Pobavilo a to hodně! Nějakou tu kapacitu určitě uvolní, když tím něco nabije, ale i tak se obávám, že na tu power banku moc dat nenahraje.... :D

Re: Ajéje, zhrzenej ajťák. To už...

Nikde jsem nenapsal, že by zde neměly být i hlášky jiného typu, jen jsem reagoval na to, že Ty jsi odsoudil hlášku, obsahující lameřinu, právě za to, že obsahuje lameřinu.. :)

Re: Ajéje, zhrzenej ajťák. To už...

Lamer.cz je od slova "lama", takže úplně primárně má sloužit k postování příspěvků, které v praxi ukazují neznalost některých uživatelů, hraničící s ignorancí.. To tento příspěvek do puntíku splňuje..

Re: Ajéje, zhrzenej ajťák. To už tad...

..a co jiného by tu jako mělo být?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Kategorie


Přihlášení


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 1290 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 1595 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 1945 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2150 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 2365 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

nakopnuta_sova
před 20 hodinami

K hlášce #32681

Re: Sovo

nakopnuta_sova
před 20 hodinami

K hlášce #32681

Re: Sovo

Zelvi
před 24 hodinami

K hlášce #32681

Re: Sovo

Tapir
před 3 dny

K hlášce #39999

HA! 15 let a tohle AI už je prak

Tapir
před 3 dny

K hlášce #32681

Re: Sovo


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2024 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.