Detail hlášky #40216

<a> lol kamos uz prez pul hodky trucuje v koupelne bo mu mama dala pohlavek xD
<b> kolik muje?
<a> 16

Komentář: haluuuz :D:D:D

Informace o hlášce

Datum přidání: 13. 11. 2009
Kategorie: Hlášky
Autor: kokin23cze (31 hlášek)
Hlasování: 19 pro a mixhail, Danny991, tLama, Sha-a-kaa, Wery, MistrBuBak, Harys, NaxashiDifisine, freaky_tomato, kbtmichal, Maty991, Altair
143 proti
V oblíbených: Žádný uživatel
Oblíbenost: 7,64 %
Stav: Má záporné skóre

Diskuze

17:22
muzo: a si si isty ze tam trucuje? ;
muzo
a si si isty ze tam trucuje? ;)
17:58
someone_else: Re: a si si isty ze tam trucuje?...
someone_else
:-D
“The problem with Internet quotations is that many are not genuine.” - Abraham Lincoln
18:35
ruslandsm: +1 komentář od Muza, +1 citace
silhouette
+1 komentář od Muza, +1 citace...ta představa že v 16 trucuje za pohlavek mě pobavila :)
Odejdu do nekonečna a pak se vrátím. Nevolte prosím mezitím komunisty!
19:17
Chucky: Re: +1 komentář od Muza, +1 cita...
Chucky
Mě zas pobavila představa, že si leští bambus kvůli pohlavku od mámy.
"Nachystejte květináče, na Vánoce sem zpátky..."
19:53
Dan: ?
Dan
Mě zas pobavila představa, jak někdo k citaci píše takový komentář. :-)
20:26
Bubu: "-"
Bubu
"haluuuz" můžu se zeptat co to znamená?
u nás, na Valašsku, to znamená buď "větev" a nebo "štestí". Tady mi nesedí ani jeden význam.
Mia clementia, denar esto.
21:48
LukasK: Re: "-"
silhouette
Myslím, že někteří moji vrstevníci to používají ve významu zhruba "Hafo hustý", nebo tak...
22:38
WaDa: Re: "-"
WaDa
leští bambus,bambusovou haluz :)
Trollí Vysočina
12:38
anglofil: Re: "-"
anglofil
Haluz je vůbec zajímavý slovo.

Příruční slovník jazyka českého kdysi z padesátých let uvádí dva významy, jednak "větev" a druhak "potomek" ("Jsemť jedna z haluzí posledních starého rodu." - Třebízský). V kartotéce pak uvádí ještě některé kuriosní výrazy, např. Wolkerovy "světelné haluze". Slovo "haluz" se tehdy používalo spíše v poesii a vyšší literatuře, asi proto, že na "větev" při nejlepší vůli nenajdeš rým.

Z nejzajímavějších odvozenin je moje oblíbená haluzna (chatrč z haluzí, přeneseně barabizna).

Pro Jungmanna byly haluze kulatiny, nařezané dříví. (Dnes tak debilní "haluzák" byl dle pana Jungmanna vozka, který tyto předměty vozil.)

Dle Rejzka zase haluz souvisí se slovem "holý", původní význam měl být "holá, neolistěná větev"

Haluz je vůbec typická spíš pro Moravu, zatímco "větev", ev. dnes již díky Bohu vyhynulá slovní zrůda "větvice" pro Čehuny.

Ovšem při nejlepší vůli nechápu, co na to komu může připomínat zábavu.
Punk is not dead, but metal is undead. ||| Jediným měřítkem kvality citace je vtipnost.

Kategorie


Přihlášení


Hláška dne

Anonym
před 7385 dny

Hláška #1083

<Neumanns> jak mám v neru 7 vytv


Uživatelé online


Nejnovější hlášky

smudlmachka
před 2030 dny

Hláška #73967

<a> Ach ta práce na call centru

Quaderr
před 2335 dny

Hláška #73963

<Zákazník> Dobrý den, potřeboval

thegoodhen
před 2686 dny

Hláška #73947

<a> Čau, nalila jsem si do kláve

Gomi
před 2891 dny

Hláška #73931

<a> Nevíte někdo, jak dostat dat

sistence
před 3106 dny

Hláška #73914

<a> Dobrý den, zaujala mne vaše


Nejnovější příspěvky

ignotus
před 15 hodinami

K hlášce #65112

Samozrejme, každé ráno v zrkadle

ESESEL
před 13 dny

K hlášce #39999

Re: Takže takhle si kdysi dávno

Coolak
před 15 dny

K hlášce #39999

Takže takhle si kdysi dávno před

ignotus
před 36 dny

K hlášce #766

Re: Plnej disk?

Krysaczek
před 42 dny

K hlášce #18194

Re: rezava branka?


TOP 10 Space Invaders

8810

naparcipiskapa

7680

Edu

7360

Finer5950

7330

RIPPERSVK

6100

mati

5970

Lemra

5630

Markuus

5080

Marthy

4800

joocker

4460

urbancikpetr

Copyright © 2004 - 2026 lamer.cz | Design by Michal Ševčík
Nápověda | Pravidla | Kontakt
Mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.